علاقه بریتانیاییا به تابعیت آلمانی پس از برگزیت زیاد شد

علاقه بریتانیاییا به تابعیت آلمانی پس از برگزیت زیاد شد. شمار بریتانیایی هایی که در سال گذشته ملی بودن خود رو به آلمانی تغییر داده ان، افزایش چشم گیری داشته. برگزیت دلیل این اتفاق خونده می شه. شمار ایرانیانی که تابعیت آلمانی گرفته ان هم رشدی ۵ درصدی رو نشون می دهد.

علاقه بریتانیاییا به تابعیت آلمانی پس از برگزیت زیاد شد

تصمیم بریتانیا به خروج از اتحادیه ی اروپا – برگزیت – بر آمار تغییر ملی بودن در آلمان هم اثر گذاشته. در سال ۲۰۱۶ میلادی رکورد درخواست بریتانیایی ها واسه گذرنامه ی آلمانی شکسته شد.

به گفته اداره ی آمار فدرال آلمان، در این سال ۲ هزار و ۸۶۵ بریتانیایی ملی بودن خود رو به آلمانی تغییر دادن. این تعداد حدود ۳۶۱ درصد بیشتر از سال قبل از اینه.

گذرنامه ی آلمانی در کنار گذرنامه ی سنگاپور معتبرین پاسپورت دنیاست. شمار کشورهایی که می توان بدون ویزا به اونا سفر کرد، ملاک امتحان این اعتباره. با گذرنامه ی آلمان و سنگاپور می توان بدون ویزا به ۱۵۹ کشور دنیا سفر کرد.

در سال گذشته در کل ۱۱۰ هزار و ۳۸۳ گذرنامه ی آلمانی جدید صادر شده. با این حساب تعداد شهروندان این کشور ۹/ ۲ درصد زیاد شده. طبق آمار رسمی، در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ تعداد شهروندان جدید آلمان روند نزولی داشته.

رشد ایرونی ها، رکوردداری ترک ها

در بین تازه-آلمانی شده ها در سال ۲۰۱۶، ترک ها با ۱۶ هزار و ۲۹۰ نفر بزرگترین گروه رو تشکیل می بدن. البته تعداد ترک هایی که در این سال ملی بودن آلمانی رو قبول کرده ان، در مقایسه با سال قبل از اون ۹/ ۱۶ درصد کم شده.

لهستانی ها در جای دوم هستن. در سال گذشته میلادی ۶ هزار و ۶۳۲ لهستانی ملی بودن خود رو به آلمانی تغییر داده ان. این رقم نسبت به سال ۲۰۱۵ رشدی ۳/ ۱۱ درصدی رو نشون می دهد.

طبق فهرستی که اداره ی آمار فدرال آلمان منتشر کرده، در سال گذشته هم اینکه ۲ هزار و ۶۶۱ ایرونی تابعیت آلمانی گرفته ان. این رقم ۱/ ۵ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۵ه. با در نظر گرفتن این که ایران طبق قانون اجازه سلب تابعیت از اتباع خود رو نداره، همه ایرونی هایی که تابعیت آلمانی می گیرند، تابعیت ایرونی خود رو هم حفظ می کنن.

متوسط سنی تازه-آلمانی شده ها، طبق آمار رسمی، ۳۳ ساله؛ این آدما به طور متوسط از ۱۷ سال پیش در آلمان زندگی می کرده ان. در سال ۲۰۱۶ هم مثل سال های گذشته تعداد زنائی که ملی بودن آلمانی رو قبول کرده ان با ۹/ ۵۳ درصد بیشتر از مردان بوده. حدود ۶۰ درصد آدمایی که در سال ۲۰۱۶ آلمانی شده ان، اروپایی هستن؛ ۲۹ درصدشون شهروند کشورای عضو اتحادیه ی اروپا بوده ان.


وبگردی سایت کار و کاسبی بازده

علاقه بریتانیاییا به تابعیت آلمانی پس از برگزیت زیاد شد


خبرخوان هفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *