صادرات ۴۰ میلیون دلار فرآورده نفتی/ شل به بازار فرآورده‌های نفتی ایران بازمی‌گردد

بازده: رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان روغن گفت: مذاکراتی با شل برای بازگشت به ایران و حضور در بازار فرآورده‌های نفتی انجام شده است.

به گزارش بازده و به نقل از فارس، حسن وفایی در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین الملی نفت در جمع خبرنگاران گفت: توانایی ایران تا اندازه‌ای است که انواع فرآورده‌های نفتی تولید خود را نظیر روغن های صنعتی به کشورهای همسایه همانند عراق، پاکستان، افغانستان، چین ، کشورهای آفریقایی و امارات صادر می کند.

رئیس انجمن صنفی پالایشگاه های تولید روغن ایران ادامه داد: در برنامه های آتی قرار است که حجم صادرات فرآورده های نفتی به کشورهای افزایش و بازارهای جدیدی نیز یافت شود.

وی در مورد رفع تحریم ها نیز اظهار داشت: در صورت رفع تحریم ها رقبای بسیاری وارد بازار می شوند و شرایط برای ما سخت تر خواهد شد.

وفایی با اشاره به ظرفیت تولید سالانه بیش از ۱۵۰میلیون لیتر انواع محصولات نفتی در پالایشگاه نفتی پارس، اظهار داشت: سال گذشته حدود ۱۲۰میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی به ویژه روانکارها و گریدهای مختلف روغن و گریس در این مجموعه تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شد.

این فعال صنعت نفت اظهار داشت: پالایشگاه نفت پارس یکی از بزرگترین تولید کننده های گریس‌های نفتی در بین کشورهای منطقه خاورمیانه است.

وی ارزش صادرات فرآورده های نفتی را 40 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: دو شرکت بین المللی هم برای مشارکت در پروژه های نفتی ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.

رییس انجمن صنفی پالایشگاه های روغن ایران اضافه کرد: ایران از خوراک اولیه مناسبی برای تولید انواع روانکارها، روغن و گریس های صنعتی و خودرویی برخوردار است.

سایت کسب و کار بازده

منبع: فارس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *