بالن‌ سواری بر فراز آسمون؛ بهترین نقاط دنیا کدوما هستن؟

بیشتر از دو قرن، آدم ها از بالن های هوای داغ واسه سفر به اتمسفر و دیدن دنیا از دیدگاهی متفاوت به کار گیری می کردن. تجربه بالن سواری در شرایطی امن و راحت، بسیار هیجان انگیزه و هنوزم خیلی از این روش واسه تماشای زمین از ارتفاع به کار گیری می کنن.

این روزا مسافران ماجراجو از هر نقطه ی دنیا می تونن بهترین منظره های دنیا و تمدن های باستانی رو از بالن ببینن و به زیبایی و فرق های کره زمین از دیدگاهی دیگه تماشا کنن. در ادامه می تونید ۱۰ جای از بهترین مقاصد گردشگری واسه طرفداران بالن سواری رو ببینین.

۱۰. Yarra Valley

«Yarra Valley» حدود یه ساعت با «ملبورن» فاصله داره. بالن سواری در این منطقه به بازدیدکنندگان تجربه ی پروازی امن و آروم برفراز تپه ها و دره های موجدار و قلم کاری شده به وسیله باغ های چهل تیکه و مزرعه ها رو به همراه تصویری دور از کوه های « Great Divide» جفت و جور می کنه. بالن های هوای داغ سرگرمی محبوبی در Yarra Valley هستن و خیلی از تامین کننده ها آماده سرویس دهی در این مورد ان.

۹. منطقه حفاظت شده صحرای دبی

خیلی دور از ذهن نیس که بالن سواری  در دور و بر شهر باشکوه دبی مثل همه آیتم های این شهر لوکس و جذاب باشه. مسافران سپیده دم از نزدیکی برج خلیفه سوار بالون می شن، به منطقه پرواز می روند تا آموزش های لازم رو می بینن و بعد از پروازی یه ساعته لذت میبرن. این بالن ها ۱۲۰۰ متر برفراز تپه های پر از شن غلتان و واحه های سبز رنگ ارتفاع می گیرند. جایی که مسافران می تونن چشم اندازی از شترها، غزال های معروف عرب، داشته باشن. سبد این بالن ها می تونن تا ۲۴ نفر رو در خود جای بدن، اما بالن های سفارشی هم وجود دارن که شامل بالن های دونفره هستن.

۸. Teotihuacan

اهرام «Teotihuacan»، هستش در ۳۰ کیلومتری شمال «مکزیکو سیتی»، بازمانده های بی مثل قدیم شناسی از چیزی هستن که وقتی بزرگ ترین شهر آمریکای شمالی بود. بالن های هوای داغ به بازدیدکنندگان یه چشم انداز هوایی از منظره «شهر خدایان» رو می بدن. هرچند که راه این پروازهای یه ساعته با وزش نسیم مشخص می شه، مسافران می تونن انتظار دیدن معبد «Quetzalpapalotl»، «خیابون مردگان»، به همراه اهرام بزرگ خورشید و ماه رو داشته باشن.

۷. Albuquerque

خونه بزرگ ترین دورهمی عاشقان بالن و بالن سواری در جهان، «البکرکی» (Albuquerque) مکانی ایده آل واسه مشاهده زیبایی های چشم نواز و صدها بالن آویزون در هوای صاف منطقه میدوِست (Midwest) آمریکاس. هر سال ماه اکتبر بزرگ ترین شهر ایالت کزیک میزبان فستیوال جهانی بالن البکرکی (Albuquerque International Balloon Fiesta) است، که شامل کنسرت و آتیش بازی در کنار پرواز بالن در روز و شبه. خیلی از مردم در این مراسم شرکت می کنن که تنها اتفاقات رو از زمین ببینن، اما مسئولان هم اینکه به خدمات دهنده های مجاز اجازه ارائه بالن به بازدیدکنندگان رو می بدن.

۶. Serengeti

«Serengeti» خونه بزرگ ترین پستانداران مهاجر در دنیاس که از تانزانیا تا منطقه حفاظت شده «Masai Mara» در کنیا ادامه می یابد. یه پرواز بالنی برفراز Serengeti امکان تماشای حیوانات جور واجور رو در هر فصلی از سال جفت و جور می کنه. در کنار حضور بیشتر از دو میلیون حیوان وحشی، غزال و گوره خر که در زمان مهاجرت از منطقه عبور می کنن، حیواناتی مثل شیر، کرگدن، زرافه، فیل و بقیه موجودات بزرگ هم فت و فراوون یافت می شن. بهترین تامین کننده های بالن از شعله ی کم صدا به کار گیری می کنن که به بالن اجازه می دهد در طول پرواز برفراز زندگی وحش غیرقابل تشخیص بمونه.

۵. Angkor

پارک باستانی «Angkor» به دلیل مجموعه معابد «Angkor Wat» می شناسنش که به عنوان بزرگ ترین بنای مذهبی جهان شناخته می شه. این معابدِ ساخته شده در قرن ۱۲ میلادی، یه نمونه برجسته از معماری سنتی «کهمر» است و بزرگ ترین جاذبه توریستی «کامبوج» به حساب می رود. هم اینکه مکانی بی مثل واسه کسانیه که واسه اولین پرواز بالن هوای داغ کمی نگران هستن. بالن های اینجا واسه امنیت بهتر همیشه به یه کابل وصل هستن. بازدیدکنندگان می تونن بالن هایی با قیمت مناسب رو تو روزهایی که باد آرامه تجربه کنن.

۴. Luxor

در کناره شرقی رود رسیدن و روبروی جای شهر چار هزار ساله ی «تبس»، «Luxor» به عنوان بزرگ ترین موزه فضای باز جهان شناخته می شه. پرواز های بالن به بازدیدکنندگان اجازه می دهد که برفراز جای های مشهور معماری مثل معبد Luxor fh، دریچه های مشبک قطور، ستون های انحنادار و «Collossi of Memnon» و دو مجسمه سنگی بزرگ از آمن هتپ سوم پرواز کنن. گردشگران می تونن یه سفر راحت و امن رو در مدت دو ساعت تجربه کنن و واسه اونا فرصتی کافی به خاطر گشت وگذار در جای های تاریخی و بناهای یادبود جفت و جور می کنه.

۳. Bagan

«Bagan»، محبوب ترین مقصد توریستی «میانمار»، پایتخت اولین امپراطوری برمه در قرن های ۹ تا ۱۳ میلادی بوده. این همون مکانیه که مارکوپولو اون رو به عنوان «شهر طلاکاری شده» توضیح کرده و خونه حدود ۱۳۰۰۰ معبد بودایی در قرن ۱۱ و زمان بالاترین درجه خود بوده. این روزا بازدیدکنندگان می تونن بر فراز هزاران معبد غوطه ور شن، مثل معبد مشهور «آناندا» به همراه مناره های زرین براق اش. بالن های هوای داغ از ماه نوامبر تا مارس، وقتی که باد بیشتر از ۲۵ کیلومتر در ساعت نیس قابل به کار گیری هستن.

پول-نام-تصویر

۲. Napa Valley

«Napa Valley» کالیفرنیا در سرتاسر جهان به خاطر باغ های انگور زیبایش می شناسنش و یه بالن سواری واسه بازدیدکنندگان بهترین راه مشاهده زیبایی آروم این دشت هاس. ساکنان و باغداران آشنا با محیط زیست همیشه مراقب هستن که محیط طبیعی رو با تموم زیبایی اش حفظ کنن و مسافران بتونن از تصاویر به هم پیوسته دشت ها لذت ببرن. هوای ملایم در تموم سال، «Napa Valley» رو به یه جای بالن سواری همیشگی و ایده آل تبدیل می کنه.

۱. Cappadocia

فلات های بلند «Cappadocia»، هستش در منطقه آناتولی ترکیه، دارای سنگ هایی شکل داده شده با فوران های آتیش فشانی است که با هزاران سال باد و باران به تصویر امروز رسیده ان. بعضی از مناره های سنگ آهکی، معروف به «دودکش پریان»، وقتی خونه ی ساکنان اولین این منطقه بوده. چندی بعد ساکنان در داخل سنگ ها معابد تزئین شده و شهرهای پایین زمینی به وجود آوردن. پرواز هوای داغ در این منطقه طرفداران بسیاری داره و ارائه کنندگان در این مورد تجربه زیادی دارن و معمولا سبد ها رو به عمق دره ها هدایت می کنن تا به بازدیدکنندگان فرصت یه نگاه نزدیک تر به بنا های سنگی رو بدن.

نقشه جغرافیایی همه جای های بالن سواری

منبع: touropia