بازارچه ریلی مائه کلونگ بانکوک؛ خریدی متفاوت و البته خطرناک

بانکوک، پایتخت تایلند شهری رازآلوده که در جای جای اون می تونید اتفاقات غیرمنتظره و هیجان انگیزی رو تماشاگر باشین. بازارچه ریلی مائه کلونگ در این شهر، چسبیده به خط راه آهن تشکیل شده و به محض از راه رسیدن قطار، فروشندگان سایه بان های خود رو جمع بیاری می کنن و همه به کناره های ریل پناه میبرن و پس از عبور قطار دوباره روز ار نو، روزی از نو!

بازارچه ریلی مائه کلونگ در جنوب غربی بانکوک یکی از محبوب ترین جای ها واسه خرید غذای دریایی تایلنده.

مقاله های در رابطه:

  • راهنمای خرید در بانکوک
  • بازارهای شناور بانکوک، تایلند

اما اینجا بسیار خطرناک هم هست، چون که وقتی قطار از راه می رسد، اگه نتونین از راه ریل راه آهن بیرون شید، سفر شما به یه تراژدی غم انگیز تبدیل می شه.

نام دیگه این منطقه تالات روم هاپ (به معنی فروشگاهی که در اون سایه بان جلوی مغازه ها همیشه پایین کشیده می شن) است که دلیل این نام گذاری اومد و شد قطارهاییه که در طول روز چندین بار از میونه این فروشگاه بزرگ رد می شن.

فروشندگان با زمانبندی بسیار دقیق، به محض این که لوکوموتیو از راه می رسد، سایه بان حجره های خود رو عقب می بدن و بدون این دست اون دست کردن پس از رد شدن قطار اون ها رو برپا می کنن. خریداران هم راه رو خالی کرده و خود رو به کناره های راه ریلی می رسونن و ساکن می مثل تا قطار رد شه. سبدهای فروشندگان هم در کنار ریل باقی می مثل و لبه های بغل دستی قطار با فاصله میلیمتری از کنار اونا رد می شن.

بازارچه مائه کلونگ

وقتی قطار از راه می رسد، صدای زنگ از راه بلندگو در کل بازارچه می پیچد و اگه حتی کسی اون رو نشنود، چند ثانیه بعد با صدای بوق قطار همه از اومدن اون آگاه می شن.

بازارچه مائه کلونگ به غذاهای دریایی تازه ای که در اون می تونید پیدا کنین معروفه، اما در کنار ماهی، میگو، لابستر، خرچنگ و… می تونید اجناس دیگری چون میوه، سبزیجات، گوشت، لباس و گل رو هم در اون بخرین.

این بازارچه در نزدیکی ایستگاه قطار مائه کلونگ که آخرین ایستگاه این مسیره هستش و یکی از جاذبه های گردشگری و خرید محبوب بانکوک حساب می شه.