دانلود پايان نامه ارشد : مدیریت ریسک و ریسک اقتصادی پروژه های نوسازی شهری از منظر اسلامی

 پایان نامه سایت ارشدها - رشته جغرافی-جغرافیا

عنوان کامل پایان نامه :

 مدیریت ریسک و ریسک اقتصادی پروژه های نوسازی شهری از منظر اسلامی

قسمتی از متن پایان نامه :

2-2-4-  مبانی تجربی خارجی

  • الستر[1]، بری[2]، استنلی[3]، بیل[4] و هرست[5] (2000)، در مقاله­ی “تأمین­مالی بازسازی­شهری ” بیان می­کند که مشارکت بخش خصوصی از طریق مشارکت ، PFI یا مکانیسم­های دیگر یک جزء حیاتی از روند بازسازی شهری است. این مقاله بر گروه­های تصمیم­گیرنده و شرکت­کنندگان درگیر در فرایند بازسازی متمرکز است. از یک منظر کیفی  به بررسی چهار موضوع اصلی یعنی منطق سرمایه­گذاری بخش خصوصی در بازسازی شهری، مکانیسم سیاست افزایش سرمایه­گذاری بخش خصوصی، تأمین مالی بازسازی شهری و کاهش ریسک می­پردازد.
  • الستر، بری، استنلی، بیل و هرست در پژوهش ” بررسی رفتار سرمایه­گذار در بازسازی شهری” بیان می­کند تأمین مالی بازسازی شهری و هم سطح­سازی از مسائل مهم سرمایه­گذاری بخش خصوصی می­باشد. در این مقاله با استفاده از نتایج یک نطرسنجی رفتاری، انگیزه­های سرمایه­گذاران و شرکت آن­ها در سراسر طیف وسیعی از طرح­های بازسازی مورد تجزیه و تحلیل قرار می­گیرد.
  • ژن[6] و خومپسال[7](2009)، در پژوهش “کاربرد فرایند تحلیل شبکه برای ارزیابی ریسک در پروژه­های نوسازی شهری” به معرفی یک رویکرد چند معیاره می­پردازد که مبتنی بر چارچوب نظری، نظریه فرایند تحلیل شبکه (ANP) می­باشد. مقاله با مقدمه­ای از ریسک­های رایج در پروژه­های نوسازی شهری شروع می­شود و ANP را به عنوان یک ابزار مناسب برای ارزیابی این ریسک­ها پیشنهاد می­کند.
  • هسین[8](2010)، در مقاله­ی “مدل سیستم­دینامیک برای ارزیابی ریسک مالی مشارکت عمومی و خصوصی بازسازی شهری” بیان می­کند مشخصه بارز پروژه ­های نوسازی شهری هزینه بالای سرمایه­گذاری و نرخ بازگشت کند آن می­باشد. در جایی دیگر اشاره می­کند که متفاوت بودن اتخاذ سود بین بخش خصوصی و دولتی ، موجب شده تا سرمایه­گذاری نوسازی شهری با چالش­هایی برای رسیدن به برابری و سود متقابل مدل مشارکت مواجهه شود.
  • حسنی و باباخانی(2011)، در مقاله­ی “ارزیابی و مدیریت ریسک مالی پروژه­های نوسازی شهری با مشارکت بخش خصوصی و عمومی” به بررسی اثرات عوامل مدیریت پروژه بر بازگشت مالی طرح می­پردازد. اطلاعات مورد نیاز از طریق نظر­سنجی ، پرسشنامه و مصاحبه با متخصصان گردآوری شده است.
  • کو[9] و جی[10](2011)، در مقاله­ی ” بررسی ریسک پروژه­های نوسازی شهری” به بررسی چارچوب ریسک­هایی که اغلب به هنگام انجام کسب و کار نوسازی شهری در تایوان مواجهه می­شوند، پرداخته و علاوه بر آن کاربرد چارچوب ریسک را برای ارزیابی اثر نسبی، عوامل ریسک شناسایی شده بر موفقیت پروژه­های کسب و کار نوسازی شهری می­پردازد.
  • استنلی ، جیم، الستر و بری(2009)، در مقاله­ی “ریسک و تنوع برای خصوصیات /احیای نوسازی شهری / شواهدی از uk” به بررسی مسئله بازده سرمایه­گذاری و ریسک در مکان­های نوسازی شهری در مناطق اصلی شهری در انگلستان می­پردازد. این تحقیق نشان می­دهد که عملکرد سرمایه­گذاری در مناطق بازسازی همسان است، و در بخش خرده فروشی، از حد معیارهای ملی و محلی شهرستان فراتر رفته است. بازده نوسازی املاک در سطح کل و جداگانه در یک دوره زمانی 22 ساله مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

[1] Adair Alastair

[2] Berry Jim

[3] McGreal Stanley

[4] Deddis Bill

[5] Hirst Suzanne

[6] Chen Zhen

[7] Khumpaisal Sukulpat

[8] Chang Shih- Hsin

[9] Yao- Chen Kou

[10] Cheng- Ji Nian

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف تحقیق

  • بررسی و معرفی ریسک­های اقتصادی پروژه­های نوسازی شهری
  • بررسی و ارزیابی راهکارهای مدیریت ریسک موجود

معرفی راهکارهای مدیریت ریسک جدید

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : مدیریت ریسک و ریسک اقتصادی پروژه های نوسازی شهری از منظر اسلامی  با فرمت ورد