پايان نامه ارشد رشته اقتصاد : پیش بینی تغییرات بهره وری نیروی کار در بخش ساخت و ساز با استفاده از شاخص PMV

 

عنوان کامل پایان نامه :

 پیش بینی تغییرات بهره وری نیروی کار در بخش ساخت و ساز با استفاده از شاخص PMV

قسمتی از متن پایان نامه :

متغییرهای ­اقليمی:

  • درجه حرارت هوا:

مقدار­انرژی­­خورشیدی تابیده شده از سطح زمین در­طول سال، به شدت و­دوام تابش آفتاب در آن منطقه بستگی دارد و میزان گرما و سرمای سطح زمین­، عامل تعیین کننده درجه حرارت هوای بالای آن است. میانگین درجه حرارت هوا بالای خشکی در تابستان بیشتر و در زمستان کمتر از میانگین درجه حرارت هوای بالای دریا است.

ارتفاع نیز در درجه حرارت موثر است. در اینجا منظور همان دمای درون فضای مورد نظرکه در حقیقت همان دمای خشک است و به راحتی بوسیله دماسنج قابل اندازه­گیری است. جذب یا دفع حرارت از بدن ارتباط مستقیم با دمای محیط دارد..

  • متوسط دمای تشعشعی :

دما متوسط تشعشعی عبارت است از متوسط سطوح مختلف در یک فضا نسبت به فاصله نقطه مورد نظر یا زاویه نفوذ آن از فضا. حتی اگر بدن تماس با اشیا و عناصر سرد یا گرم نداشته باشد­، انتقال انرژی به واسطه پدیده تشعشع صورت می­پذیرد­. میزان انتقال انرژی بستگی مستقیم به اختلاف دمای دو عنصر دارد­. طبق اصل ترمودینامیک انتقال حرارت هنگامی که اختلاف دما بین سطوح و بدن انسان باشد صورت می­پذیرد.

3-رطوبت نسبی هوا:

عبارت است از نسبت وزن بخار آب موجود در حجم مشخصی از هوا در یک درجه حرارت به حداکثر بخار آبی که در آن حجم از هوا در همان درجه حرارت می­تواند در خود نگه دارد. زمانی که هوا حداکثر رطوبتی که می تواند را در خود نگه دارد جذب کند ،آن را هوای اشباع شده می­نامند.

4-فشار بخار :

عبارت است­ از فشاری که در­اثر بخار آب در هوا به وجود می­آید بر حسب میلی متر جیوه اندازی­گیری می شود. فشار بخار در مناطق سرد و بیابانها به میزان چند میلی متر و در مناطق گرم و مرطوب تا حدود 20 میلیمتر جیوه تغییر می­کند.

5-جریان هوا:

علت اصلی نقاط کمربندیهای فشار هوا تقسیم نامتعادل پرتوهای­خورشیدی بر روی زمین است­که باعث ایجاد اختلاف دما در نقاط مختلف­ سطح زمین می­شود­،که باعث وزش باد می­شود. حرکت هوا در سراسر بدن می­تواند­ جریان حرارت از بدن را تغییر دهد و در نتیجه درجه حرارت بدن و همرفت و تبخیر را تغییر دهد. )کسمایی­، 1378،ص4)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

سوالات تحقیق

1-آیا عوامل محیط حرارتی بر میزان بهره وری نیروی کار تاثیر گذار است؟

2-در محاسبه بهره وری نیروی­کار در بخش ساخت و ساز با استفاده از شاخص ( PMV ) کدام یک از متغییرهای اقلیمی و انسانی نقش تاثیرگذارتری بر بهره وری  نیروی­کار دارد؟

3-آیا تفاوت معنی داری بین شاخص PMV در مناطق مختلف ایران بر اساس درجه حرارت هوا وجود دارد؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : پیش بینی تغییرات بهره وری نیروی کار در بخش ساخت و ساز با استفاده از شاخص PMV  با فرمت ورد